Hogwart HP School
Trwają wakacje!

Zapisy otwarte
Zachęcamy do zapisów na rok szkolny
październik-grudzień 2023:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Zapraszamy na nasz
szkolny fanpage!

Lajkujcie i udostępniajcie
- pomóżcie innym odkryć
w sobie magię!

HP School
Panel Ucznia
Panel Nauczyciela
Poleć nas
SAMOUCZEK
Strefa ucznia

Dormitoria
Joiny do sal
Dzienniki Lekcyjne
Dzienniki Ocen
Zadania domowe
Sprawdziany
Szlabany
Zastępstwa
Klasa I
Klasa II
Plan
KLASA I


Brak zajęć

KLASA II


Brak zajęć


* zajęcia dodatkowe
** zajęcia odrabiane

Uwaga: osoby, które wypełnią deklarację udziału w zajęciach dodatkowych, mają obowiązek na nie uczęszczać.
Dokumentacja

Regulamin szkoły
System Oceniania
Standardy Newsów
Obrazki do newsów
Oferta Edukacyjna
Staż przedmiotowy
Punktowanie uczniów
Punktowanie nauczycieli
Harmonogram roku
Samouczek
Zamek Hogwart


ZAMEK HOGWART

W Hogwarcie było sto czterdzieści różnych schodów: szerokich i wygodnych, wąskich i rozklekotanych; niektóre w piątki prowadziły zupełnie gdzie indziej niż w pozostałe dni tygodnia, inne miały gdzieś w środku znikający stopień, o którym trzeba było pamiętać.Komnata Slytherinu
Sala Lochów
Komnata Tajemnic


Wielka Sala
Kuchnia
Pokój Hufflepuffu


Ukryta Sala
Biblioteka
Komnata prefektów


Hol Hieroglifow
Łazienka Jęczącej Marty


Wieża Cieni
Sala Zagłady
Zbrojownia
Opuszczona sala
Wieża Ravenclawu


Najwyższa Wieża
Aula HP School
Salon Gryfonów
Sala Antyczna
Pokój Życzeń


Hogwart
Zielone Tereny
Stadion Quidditcha
Stara Cieplarnia
Mroczny Las
Grota Smoka
Stajnia Jednorożca
Ulica Pokątna
Ulica Pokątna

Ulica Pokątna
Bank Gringotta
Lista Skrytek
Załóż Skrytkę
Prefekci i OpiekunowieOpiekun:


Prefekci:Opiekun:


Prefekci:Opiekun:
Dawid Carter

Prefekci:
Dawid Carter Jr


Opiekun:


Prefekci:


Prefekci naczelni:
-
-


Kontakt - Prefekci
Izba Pamięci


IZBA PAMIĘCI

Kryształowe szkatułki migotały w świetle księżyca. Puchary, tarcze, talerze i statuetki pobłyskiwały srebrem i złotem w ciemności.Wrota Izby


Zarząd
Dyrekcja
Zastępcy
Wykładowcy
Opiekunowie domów
Prefekci domów
Prefekci naczelni


Puchary domów
Absolwenci Hogwartu
Nauczyciele Roku
Uczniowie Roku


Redaktorzy
Olimpiady międzyszkolne
Olimpiady szkolne
Karty Kolekcjonerskie
Awantura o Punkty
Czarodzieje z Klasą
Polowanie na Gnomy
Magiczny Quiz
Szczęśliwy Traf

Zmieniacz Czasu


Czerwiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Oferta Edukacyjna


Informacje ogólne:

§1. Szkoła Magii HP School oferuje swoim uczniom 2-letni cykl magicznej edukacji. Każdy rok szkolny trwa około 10 tygodni. W tym czasie młodzi adepci magii odbierają gruntowne wykształcenie z 13 podstawowych magicznych przedmiotów.

§2. Po otrzymaniu odpowiednich ocen końcowych z poszczególnych przedmiotów (patrz: zasady zaliczeń) uczeń klasy I otrzymuje świadectwo, które pozwala mu na kontynuowanie nauki w klasie II.

§4. Po zakończeniu 2-letniego kształcenia (zdania OWTM-ów i uzyskania odpowiednich wyników) każdy uczeń klasy II otrzymuje dokument prawny (świadectwo) potwierdzające zostanie absolwentem naszej placówki. Dokument ten pozwala na rozpoczęcie kariery profesora.


Zasady zaliczeń:

§1. Uczniów poszczególnych klas obowiązują zróżnicowane wymagania, po spełnianiu, których otrzymają promocje do następnej klasy bądź też status absolwenta Naszej placówki:

§2. Uczeń klasy pierwszej, aby otrzymać promocje do klasy II musi:
 • Uzyskać średnią >3,4 (przy czym do średniej wliczają się jedynie przedmioty realizowane w danym roku szkolnym. W przypadku braku zajęć z danego przedmiotu w semestrze nie jest on uwzględniany do średniej)
 • Posiadać z każdego przedmiotu ocenę przynajmniej Okropną (przy czym uczeń, który uzyska minimum 31% frekwencji nie może posiadać nieklasyfikowania i może ubiegać się o podejście do egzaminu poprawkowego).
 • Uczeń musi zdobyć przynajmniej trzy pozytywne oceny cząstkowe, aby otrzymać pozytywną ocenę końcową, przy spełnieniu wymogu o posiadaniu odpowiedniej frekwencji.

§3. Uczeń klasy drugiej, aby stać się absolwentem Szkoły Magii HP School musi:
 • Uzyskać średnią >3,8 (przy czym do średniej wliczają się jedynie przedmioty realizowane w danym roku szkolnym. W przypadku braku zajęć z danego przedmiotu w semestrze nie jest on uwzględniany do średniej)
 • Posiadać z każdego przedmiotu ocenę przynajmniej Okropną, wszystkie egzaminy muszą być napisane na poziomie co najmniej 31% oraz frekwencję min. 31% (przy czym uczeń, który uzyska odpowiednią frekwencję nie może posiadać nieklasyfikowania).
 • Uczeń musi zdobyć przynajmniej trzy pozytywne oceny cząstkowe, aby otrzymać pozytywną ocenę końcową, przy spełnieniu wymogu o posiadaniu odpowiedniej frekwencji.
§5. Uczniom klasy I jak i II przysługuje prawo do ubiegania się o egzamin poprawkowy w dniu rady pedagogicznej przed rozpoczęciem roku szkolnego.

§6. Prawo ubiegania się do egzaminów poprawkowych przysługuje uczniom w sytuacji, gdy ocena z przedmiotu ma znaczący wpływ na decyzję o ukończeniu klasy.

§7. Aby przystąpić do egzaminu poprawkowego uczeń musi uzyskać akceptację nauczyciela prowadzącego oraz dyrekcji.


Oferta przedmiotowa:

§1. W dwóch pierwszych semestrach realizowane jest obecnie 13 przedmiotów obowiązkowych. Uczniowie klasy I jak uczęszczają na ten sam zestaw przedmiotów (wyjątkiem są zajęcia z Czarnej Magii, na które uczęszczają uczniowie klasy drugiej) różniący się jedynie zakresem materiału odpowiednio dostosowanym dla poziomu.

§2. Założenia realizowane na poszczególnych przedmiotach zostały przedstawione poniżej.

Astronomia (1 godzina tygodniowo)
Uczeń zdobywa wiedzę teoretyczną z zakresu naszego miejsca we Wszechświecie, poznaje poszczególnych planet naszego Układu słonecznego, a także inne, wybrane przez nauczyciela obiekty astronomiczne. W trakcie swojej nauki zapoznaje się z sylwetkami znanych astronomów, ich osiągnięciami oraz wysuniętymi teoriami.

Czarna Magia (1 godzina tygodniowo)
Uczeń poznaje wszelkie aspekty najmroczniejszej magii zarówno w aspekcie teoretycznym jak i praktycznym. W trakcie swojej nauki student uczy się wykorzystywać siły demoniczne, tworzy laleczkę voodoo oraz poznaje inne czarnomagiczne rytuały.

Eliksiry (1 godzina tygodniowo)
Uczeń zdobywa wiedzę teoretyczną z zakresu historii eliksirów, właściwości poszczególnych ingrediencji i ich wykorzystania w miksturach oraz bezpieczeństwa pracy i wykorzystania narzędzi do sporządzania eliksirów. W ramach zajęć praktycznych uczy się samodzielnie sporządzać wybrane mikstury na poziomie niewykraczającym poza możliwości danej klasy.

Historia Magii (1 godzina tygodniowo)
Zajęcia są realizowane zazwyczaj w wymiarze czysto teoretycznym. Uczeń zdobywa podstawową wiedze odnośnie historii magicznego społeczeństwa, ważnych dat i przełomowych wydarzeń od czasów zamierzchłych aż po współczesność. Poznaje różne wcielenia magów i ich historyczną definicje. W ramach zajęć praktycznych dopuszczalne są wycieczki klimatyczne do miejsc o szczególnym znaczeniu dla historii magii.

Łacina (1 godzina tygodniowo)
Zajęcia obejmują naukę pisania i ćwiczenia gramatyczne w języku łacińskim. Uczeń zdobywa umiejętność wyrażania myśli w formie pisemnej na poziomie nieskomplikowanych wypowiedzi, ćwiczy umiejętności komunikacyjne w zakresie słuchania ze zrozumieniem, czytania i tłumaczenia tekstów w zakresie słownictwa podstawowego i tematyki ogólnej. Zajęcia przewidują ćwiczenia leksykalne i gramatyczne oraz zapoznanie uczniów z elementami kultury i historii starożytnej.

Numerologia (1 godzina tygodniowo)
Uczniowie w ramach teorii poznają definicje numerologii, podstawowe systemy numerologiczne i znaczenie poszczególnych liczb oraz poznają sylwetki słynnych sumerologów i ich osiągnięcia. W ramach zajęć praktycznych sporządzają swój portret numerologiczny i w ten sposób jeszcze bardziej poznają wpływ liczb na własne życie.

Obrona przed Czarną Magią (1 godzina tygodniowo)
Uczeń poznaje różnice między białą, a czarną magią, zapoznaje się z sposobami walki z najpopularniejszymi czarnomagicznymi stworzeniami, uczy się wyciągać wnioski i sam interpretować wybrane pojęcia i podziały magii. W ramach zajęć praktycznych adept ma możliwość w praktyce wypróbować swoje zdolności pojedynkowania się i walki z wybranymi istotami czarnomagicznymi.

Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami (1 godzina tygodniowo)
W ramach zajęć teoretycznych uczeń nabywa wiedzę odnośnie wszelkich praw i konwencji ustanowionych przez Ministerstwo Magii wobec Magicznych Stworzeń. Zapoznaje się z podstawowymi informacjami odnośnie wybranych gatunków, w tym także z ich klasyfikacją i systematyką. W ramach zajęć praktycznych adept ma możliwość spróbowania własnych sił w opiece nad wybranymi przez nauczyciela stworzeniami.

Starożytne Runy (1 godzina tygodniowo)
W ramach zajęć teoretycznych uczeń poznaje podobieństwa i różnice pomiędzy poszczególnymi alfabetami runicznymi. Uczy się o historii run oraz ich praktycznym zastosowaniu. Na zajęciach praktycznych dokonuje analizy i interpretacji różnych rozkładów runicznych oraz tłumaczeń prostych tekstów na język runiczny.

Transmutacja (1 godzina tygodniowo)
Na zajęciach teoretycznych uczniowie poznają definicje podstawowych pojęć związanych z transmutacją. Uczą się o jej rodzajach oraz wykonują zadania obliczeniowe. Poznają podstawowe koncepcje dotyczące przemian transmutacyjnych. Na zajęciach praktycznych doskonalą zaklęcia wykorzystywane w transmutacji i dokonują prostych przemian małych przedmiotów.

Wróżbiarstwo (1 godzina tygodniowo)
Uczeń zdobywa teoretyczną wiedze o kodeksie dotyczącym dobrego wróżbity. Poznaje historie najważniejszych wróżbitów na przestrzeni dziejów oraz podstawy różnych technik wróżbiarskich. W ramach zajęć praktycznych rozwiązuje zadania i dokonuje interpretacji przyszłości za pomocą wybranych przez nauczyciela technik wróżbiarskich.

Zaklęcia (1 godzina tygodniowo)
Na zajęciach teoretycznych uczeń dowiaduje się o podstawach właściwego użycia różdżki, poznaje również konsekwencje nie właściwego użycia czarów. Poznaje sylwetki wielkich twórców zaklęć, a także dokonane przez nich podziały czarów. W ramach zajęć praktycznych uczy się wykonywania najpopularniejszych zaklęć z różnych grup lecznicze, waleczne, stałe itd.

Zielarstwo (1 godzina tygodniowo)
Uczeń zdobywa wiedzę teoretyczną na temat cech jakimi powinien być obdarzony dobry zielarz, uczy się o jakich porach i jakie części roślin najlepiej zbierać. Poznaje zastosowanie roślin w zielarstwie oraz w innych magicznych dziedzinach. W ramach zajęć praktycznych poznaje wybrane gatunki ziół i roślin oraz uczy się ich właściwej ich pielęgnacji.

§3. Zagadnienia realizowane w poszczególnych semestrach mogą lekko odbiegać od przedstawionych powyżej w zależności od planu nauczania przedłożonego dyrekcji przez konkretnych nauczycieli.


Zajęcia dodatkowe:

Klub Pojedynków (1 godzina tygodniowo)
W przypadku znalezienie odpowiedniej liczby chętnych uczniów dyrekcja zapewni odpowiedniego opiekuna pod okiem, którego uczniowie będą mogli trenować swoje umiejętności praktyczne z zakresu prowadzenia pojedynków. Zajęcia te są zupełnie nieobowiązkowe. Uczniowie na nie uczęszczający poza umiejętnościami praktycznymi mają okazje zdobycia dodatkowych punktów i certyfikatów.

Koła Przedmiotowe (1 godzina tygodniowo)
Po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych (10 osób) i wyrażeniu chęci przez nauczyciela prowadzącego dyrekcja dopuszcza możliwość zrealizowania dowolnej ilości kół przedmiotowych. W ramach powyższych zajęć realizowany jest materiał w szerszym zakresie niż obejmujący podstawę programową.Zabawy szkolne:

§1. Szkołą oferuje swoim adeptom również różnego rodzaju zabawy w czasie pozalekcyjnym.

 • Cotygodniowy Quiz
  Zabawa cykliczna organizowana w każdą niedziele o godzinie 19:30. Daje ona możliwość uzyskania dodatkowych punktów, a nawet statusu half operatora w Wielkiej Sali na okres jednego tygodnia.
  Regulamin Quizu – [wejdź]

 • Losowanie Galeolotka i Punktatora
  Zabawy cykliczne organizowane w każdą niedziele o godzinie 19:50. Loterie liczbowe, w których można zdobyć kilka dodatkowych punktów bądź też galeonów.
  Galeolotek [zasady]
  Punktatora [zasady]

 • Bale okolicznościowe
  Szkoła organizuje bale z takich okazji jak np. sylwester, święta bożonarodzeniowe i wielkanocne, walentynki itp. W trakcje bali czeka na was moc zabaw w ramach, których są do zdobycia punkty i inne upominki.

 • Premiery Hogwarts Expressu
  Wraz z premierą każdego nowego numeru szkolnej gazetki organizowane są zabawy tematyczne z nią związane. Quizy z wiedzy o redakcji, znajomości poprzednich numerów, a także ogólnej wiedzy o szkole i jej społeczności.

 • Olimpiady
  Szkoła otrzymuje wiele zaproszeń na Międzyszkolne Olimpiady przedmiotowe i inne ogólnomagiczne eventy (np. Turniej Trójmagiczny) w ramach których uczniowie naszej placówki mają okazje godnie reprezentować szkołę. Dodatkowo realizowane są wewnątrzszkolne olimpiady.

 • Konkursy
  W trakcie całego semestru dyrekcja organizuje liczne mini konkursy z wiedzy ogólnej o książkach J. K. Rowling. Umieszczane są one w newsach na stronie głównej szkoły (www.hpschool.eu). Nauczyciele natomiast organizują zabawy tematyczne z wykładanych przez siebie przedmiotów.

 • Szkolny Fan Page
  Szkoła posiada swój Fan Page na jednym z najpopularniejszych obecnie portali społecznościowych – Facebook (www.hpschool.eu/facebook). Zabawy organizowane tam są nie tylko w trakcie trwania poszczególnych semestrów, ale też w przerwach między nimi. Dzięki temu istnieje możliwość rozpoczęcia roku szkolnego ze sporą ilością zdobytych punktów. Zabawy polegają głównie na udostępnianiu postów lub rozwiązywaniu prostych zagadek.
Oferta została opracowana i zaakceptowana przez
Zarząd Howartu oraz Dyrekcję Szkoły Magii HP School w składzie:


Sara Lancaster & Bellatriks Recendiforce & Desmond Dayne & Lily Dayne & Eleonora Malfoy & Grianne Ohmsford-Dayne

HP School, dn. 10 marca 2014
Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018


Sieć FiuuZadaj pytanie Zgredkowi

Masz pytanie? Napisz do nas na szkolny kominek pod numerem: 64699990

lub
na szkolną sowę pod adresem:
dyrekcja@hogwart.pl

Odpowiemy na wszystkie pytania dzielnych magów!


Rozpoczęcie roku szkolnego
Termin: czas nieokreślony
Godzina: 19:00
Miejsce: Wielka Sala
Podpis: Dyrekcja Hogwartu

Harmonogram roku szkolnego
Inkwizycja


Zapisy na rok szkolny
październik-grudzień 2023

Na nauczyciela
Na ucznia


Dyrekcja Szkoły
Wykładowcy Szkoły
Uczniowie Szkoły
Wielka Sala

WIELKA SALA

Oświetlały je tysiące świec unoszących się w powietrzu ponad czterema długimi stołami, za którymi siedziała reszta uczniów. Stoły zastawione były lśniącymi złotymi talerzami i pucharami. U szczytu stał jeszcze jeden długi stół, przy którym zasiadali nauczyciele.[Kliknij na obrazek, aby wejść do Wielkiej Sali]WIELKA SALA
REJESTRACJA NICKA

Wmigurok


WMIGUROK

Korespondencyjny kurs dla początkujących czarodziejów Hogwartu HP School.

*Zaintrygowany/a otwierasz kopertę i wyciągasz z niej plik pergaminowych arkusików.*

Na pierwszej stronie srebrny
tekst głosi:

Czujesz, ̇ze nie wiesz jak odnaleźć się w naszej szkole?
Przejrzyj poniższe dokumenty, a dowiesz się naprawdę wszystkiego!

Wmigurok
Czym jest HP School?
Szkoła Magii
Magiczna Nauka
Dołącz do nas!
Pobierz miotłę!
Dormitoria
Inne wiadomości
Jak wejść na chat?
Sale Lekcyjne
ZAŁÓŻ CHAT NICK[Kliknij na ikonkę, aby pobrać program obsługujący czaty, na których odbywają się zajęcia lekcyjne]

Konfiguracja ICeQ i NPCC
Uwaga! Zmiana od 23.07.2017

RankingKLASA 1

Kasper Crux [0]
Maggie Peregrine [0]
Edger Iluwatar [0]
Michael Spealman [0]
Lisa Malfoy [0]

[Więcej]


KLASA 2

Magda Malfoy [0]
Lisa Mirror [0]
Vivienne Chevallier [0]
Asteria Hunter [0]
Elizabeth Marshall [0]

[Więcej]


KLASA 3

Anastazja Hargreeves [0]
Eurelia Pistachio [0]
Wendy Smith [0]

[Więcej]


[Więcej]

[Plusy i Minusy]
Rozrywka w HP School

Regulamin Quizu
Ranking zwycięzców


Regulamin Galeolotka
Regulamin Punktatora
Regulamin Szczęśliwej Liczby


Regulamin Magii Odznak
Ranking uczniów
Ranking nauczycieli


Regulamin zabawy
Ranking zwycięzców


Regulamin zabawy
Ranking fasolek


Regulamin zabawy


Gra w Ciemno
Magiczny Quiz


Mistrzowie Quizu w Klasyfikacji Generalnej:

-
-
-
-


Regulamin Quizu
Oznaczenia Pytań
Ranking Quizu
Historia Quizów
WEJDŹ NA QUIZ

Najbliższy Quiz:
22.10.2023
Hogwarts ExpressRedaktorzy Naczelni:
Lily Dayne


Sowa do redakcji:
gazetka.hpschool@gmail.com


NAJNOWSZY NUMER:
Numer XXI

INNE:
Gratyfikacje
Zostań redaktorem
Magiczne LoterieWyniki Losowań
Typuj liczby
Pokaż Zgłoszenia
Zasady Galeolotka

Najbliższe Losowanie:
22.10.2023


Wyniki Losowań
Typuj liczby
Pokaż Zgłoszenia
Zasady Punktatora

Najbliższe Losowanie:
22.10.2023

© 2003-2012 HP School. Wszelkie prawa zastrzeżone.