Hogwart HP School
Trwają wakacje!

Zapisy otwarte
Zachęcamy do zapisów na rok szkolny
październik-grudzień 2023:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Zapraszamy na nasz
szkolny fanpage!

Lajkujcie i udostępniajcie
- pomóżcie innym odkryć
w sobie magię!

HP School
Panel Ucznia
Panel Nauczyciela
Poleć nas
SAMOUCZEK
Strefa ucznia

Dormitoria
Joiny do sal
Dzienniki Lekcyjne
Dzienniki Ocen
Zadania domowe
Sprawdziany
Szlabany
Zastępstwa
Klasa I
Klasa II
Plan
KLASA I


Brak zajęć

KLASA II


Brak zajęć


* zajęcia dodatkowe
** zajęcia odrabiane

Uwaga: osoby, które wypełnią deklarację udziału w zajęciach dodatkowych, mają obowiązek na nie uczęszczać.
Dokumentacja

Regulamin szkoły
System Oceniania
Standardy Newsów
Obrazki do newsów
Oferta Edukacyjna
Staż przedmiotowy
Punktowanie uczniów
Punktowanie nauczycieli
Harmonogram roku
Samouczek
Zamek Hogwart


ZAMEK HOGWART

W Hogwarcie było sto czterdzieści różnych schodów: szerokich i wygodnych, wąskich i rozklekotanych; niektóre w piątki prowadziły zupełnie gdzie indziej niż w pozostałe dni tygodnia, inne miały gdzieś w środku znikający stopień, o którym trzeba było pamiętać.Komnata Slytherinu
Sala Lochów
Komnata Tajemnic


Wielka Sala
Kuchnia
Pokój Hufflepuffu


Ukryta Sala
Biblioteka
Komnata prefektów


Hol Hieroglifow
Łazienka Jęczącej Marty


Wieża Cieni
Sala Zagłady
Zbrojownia
Opuszczona sala
Wieża Ravenclawu


Najwyższa Wieża
Aula HP School
Salon Gryfonów
Sala Antyczna
Pokój Życzeń


Hogwart
Zielone Tereny
Stadion Quidditcha
Stara Cieplarnia
Mroczny Las
Grota Smoka
Stajnia Jednorożca
Ulica Pokątna
Ulica Pokątna

Ulica Pokątna
Bank Gringotta
Lista Skrytek
Załóż Skrytkę
Prefekci i OpiekunowieOpiekun:


Prefekci:Opiekun:


Prefekci:Opiekun:
Dawid Carter

Prefekci:
Dawid Carter Jr


Opiekun:


Prefekci:


Prefekci naczelni:
-
-


Kontakt - Prefekci
Izba Pamięci


IZBA PAMIĘCI

Kryształowe szkatułki migotały w świetle księżyca. Puchary, tarcze, talerze i statuetki pobłyskiwały srebrem i złotem w ciemności.Wrota Izby


Zarząd
Dyrekcja
Zastępcy
Wykładowcy
Opiekunowie domów
Prefekci domów
Prefekci naczelni


Puchary domów
Absolwenci Hogwartu
Nauczyciele Roku
Uczniowie Roku


Redaktorzy
Olimpiady międzyszkolne
Olimpiady szkolne
Karty Kolekcjonerskie
Awantura o Punkty
Czarodzieje z Klasą
Polowanie na Gnomy
Magiczny Quiz
Szczęśliwy Traf

Zmieniacz Czasu


Kwiecień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Staż przedmiotowy
STAŻ PRZEDMIOTOWY
I. Postanowienia ogólne:


1. Absolwenci HP School mogą odbyć staż przedmiotowy (jest to tzw. klasa III, stażowa).

2. W danym roku szkolnym stażysta może zrealizować staż z jednego lub dwóch wybranych przedmiotów.

3. Warunkiem koniecznym jest uzyskanie oceny przynajmniej Powyżej Oczekiwań z planowanego przedmiotu stażowego na świadectwie potwierdzającym ukończenie szkoły.

4. W celu zgłoszenia się na staż należy przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego uzyskać zgodę nauczyciela prowadzącego dany przedmiot (który staje się opiekunem stażysty) oraz zgodę dyrekcji.

5. Stażysta po spełnieniu wszystkich przewidzianych wymagań otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie stażu oraz świadectwo ukończenia klasy III, stażowej.II. Obowiązki stażysty:


1. Stażysta ma obowiązek być obecnym na zajęciach z przedmiotu stażowego prowadzonego w klasie I i II, uczestniczyć w nich w sposób bierny, przysłuchując się prowadzonej lekcji oraz analizując jej przebieg, a także być gotowym na udzielenie odpowiedzi na zadane przez nauczyciela pytanie w czasie lekcji oraz podzielenie się wyciągniętymi wnioskami po zajęciach. Wymagana frekwencja na zajęciach to 70% w obu klasach.

2. Stażysta jest zobowiązany przeprowadzić po jednej lekcji w każdej klasie. Temat zajeć wybiera opiekun stażysty (nie może to być pierwsza ani ostatnia lekcja w danym roku szkolnym). Stażysta musi przygotować konspekt zajęć bądź ich scenariusz (decyduje o tym opiekun stażysty), który przedstawia swojemu opiekunowi i dopiero po uzyskaniu jego akceptacji prowadzi lekcję. W przypadku, gdy nauczyciel będący opiekunem stażysty naucza tylko w jednej klasie, stażysta przeprowadza dwie lekcje w tej samej klasie. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia lekcji u nauczyciela uczącego w drugiej klasie po uzyskaniu jego zgody.

3. Do obowiązków stażysty należy napisanie pracy stażowej i obronienie jej przed komisją pod koniec roku szkolnego. W przypadku stażystów odbywających staż z dwóch przedmiotów muszą oni przygotować dwie prace (z każdego przedmiotu) i przystąpić do dwóch obron.

4. W ramach stażu stażysta ma obowiązek ustalić z opiekunem stażu przynajmniej 3 półgodzinne spotkania, które w zależności od potrzeb stażysty i decyzji opiekuna stażu mogą być poświęcone na rozszerzenie nauczanych treści, pomoc w przygotowaniu pracy stażowej lub przygotowanie do prowadzonych lekcji.

5. Stażysta w związku z posiadanym half-operatorem w Wielkiej Sali jest zobowiązany do pilnowania porządku i reagowania zgodnie z regulaminem szkolnym i ogólnie przyjętymi normami społecznymi.III. Prawa stażysty:


1. Stażysta ma prawo oczekiwać pomocy od swojego opiekuna przy przygotowaniu lekcji oraz pracy stażowej.

2. Stażysta może zwracać się z pytaniami do swojego opiekuna odnośnie stażu oraz nauczanego przez niego przedmiotu.

3. Stażysta może uczestniczyć w życiu szkolnym, biorąc udział w konkursach, olimpiadach i zabawach szkolnych i międzyszkolnych oraz zdobywać punkty do rankingu indywidualnego.

4. Stażysta może ubiegać się o tytuł Stażysty Roku (o ile w danym roku szkolnym jest min. 4 stażystów), który dyrekcja przyznaje najbardziej zaangażowanemu stażyście.

5. Stażysta może wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę stażową (o ile w danym roku szkolnym będzie min. 3 stażystów). Wyłania ją jury w składzie dyrekcji i 5 nauczycieli.

6. Stażysta ma status half-operatora w Wielkiej Sali na czas odbywania stażu.IV. Wymagania odnośnie pracy stażowej:


1. Praca stażowa musi być napisana samodzielnie przez stażystę. Niedopuszczalny jest jakikolwiek plagiat ani cytowanie innych prac bez podania źródeł.

2. Temat pracy stażowej powinien być ustalony wspólnie z opiekunem, a następnie zatwierdzony przez dyrekcję. Obowiązek przesłania tematu pracy stażowej w terminie do 2 tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego spoczywa na stażyście, przy czym powinien on przedstawić zgodę swojego opiekuna (przekierowując np. zgodę od opiekuna na sowę dyrekcji). Temat pracy stażowej powinien wykraczać poza podstawę programową klasy I i II i mieć charakter dyskusyjny.

3. Stażysta powinien sporządzić konspekt pracy stażowej, przedstawić go do oceny swojemu opiekunowi, a po wprowadzeniu ewentualnych poprawek i zatwierdzeniu przez opiekuna przesłać na sowę dyrekcji w terminie do 4 tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego wraz z zamieszczoną zgodą opiekuna.

5. Przygotowana praca stażowa powinna być sprawdzona i zatwierdzona przez opiekuna, a następnie wysłana na sowę dyrekcji wraz ze zgodą opiekuna w terminie do 2 tygodni przed datą zakończenia roku szkolnego. Opiekun ustala ze stażystą indywidualny harmonogram oddania pracy lub jego części do sprawdzenia i naniesienia ewentualnych poprawek.

6. Praca stażowa powinna być podzielona na rozdziały przewidziane w konspekcie pracy.

7. Praca stażowa powinna liczyć od 5 do 10 stron A4 (nie licząc strony tytułowej, spisu treści oraz bibliografii) i być napisana czcionką 12, Times New Roman, z interlinią 1,5 i wyjustowaniem.

8. Praca stażowa powinna zawierać bibliografię.

9. Pracę stażową ocenia każdy z członków komisji, przed którą stażysta broni pracę. Członkowie komisji wypełniają formularz oceny pracy, który przesyłają na sowę dyrekcji najpóźniej dzień po obronie.V. Regulacje odnośnie obrony pracy stażowej:


1. Obrona pracy stażowej odbywa się w ostatnim tygodniu roku szkolnego zgodnie z harmonogramem przedstawianym w weekend poprzedzający sesję egzaminacyjną. Preferencje odnośnie terminu obrony winny być zgłaszane przez stażystę i jego opiekuna jak najwcześniej.

2. W skład komisji wchodzą 3 osoby: przewodniczący (dyrektor lub wicedyrektor), promotor pracy (opiekun stażysty) i recenzent pracy (wybrany nauczyciel).

3. Obrona pracy stażowej trwa do 30 minut i jest podzielona na dwie części: prezentację pracy (15 minut) i pytania od członków komisji (15 minut).

4. Prezentacja pracy powinna być streszczeniem pracy i przedstawieniem najważniejszych jej punktów, nie może być kopiowaniem elementów pracy.

5. Każdy członek komisji zadaje po jednym pytaniu stażyście, który broni pracę. Pytanie powinno być związane z pracą lub przedmiotem objętym stażem.

6. Obrona stażysty podlega ocenie przez każdego członka komisji na specjalnym formularzu, który należy przesłać na sowę dyrekcji najpóźniej dzień po obronie.VI. Ocena stażu:


1. Ocena na certyfikacie potwierdzającym ukończenie stażu jest średnią arytmetyczną ocen: z pracy stażowej, z obrony, z prowadzenia lekcji.

2. Ocenę za prowadzenie lekcji wystawia opiekun stażysty.

3. Ocena za obronę jest średnią arytmetyczną ocen wystawionych przez każdego członka komisji.

4. Ocena za pracę stażową jest średnią arytmetyczną ocen wystawionych przez każdego członka komisji.

Sieć FiuuZadaj pytanie Zgredkowi

Masz pytanie? Napisz do nas na szkolny kominek pod numerem: 64699990

lub
na szkolną sowę pod adresem:
dyrekcja@hogwart.pl

Odpowiemy na wszystkie pytania dzielnych magów!


Rozpoczęcie roku szkolnego
Termin: czas nieokreślony
Godzina: 19:00
Miejsce: Wielka Sala
Podpis: Dyrekcja Hogwartu

Harmonogram roku szkolnego
Inkwizycja


Zapisy na rok szkolny
październik-grudzień 2023

Na nauczyciela
Na ucznia


Dyrekcja Szkoły
Wykładowcy Szkoły
Uczniowie Szkoły
Wielka Sala

WIELKA SALA

Oświetlały je tysiące świec unoszących się w powietrzu ponad czterema długimi stołami, za którymi siedziała reszta uczniów. Stoły zastawione były lśniącymi złotymi talerzami i pucharami. U szczytu stał jeszcze jeden długi stół, przy którym zasiadali nauczyciele.[Kliknij na obrazek, aby wejść do Wielkiej Sali]WIELKA SALA
REJESTRACJA NICKA

Wmigurok


WMIGUROK

Korespondencyjny kurs dla początkujących czarodziejów Hogwartu HP School.

*Zaintrygowany/a otwierasz kopertę i wyciągasz z niej plik pergaminowych arkusików.*

Na pierwszej stronie srebrny
tekst głosi:

Czujesz, ̇ze nie wiesz jak odnaleźć się w naszej szkole?
Przejrzyj poniższe dokumenty, a dowiesz się naprawdę wszystkiego!

Wmigurok
Czym jest HP School?
Szkoła Magii
Magiczna Nauka
Dołącz do nas!
Pobierz miotłę!
Dormitoria
Inne wiadomości
Jak wejść na chat?
Sale Lekcyjne
ZAŁÓŻ CHAT NICK[Kliknij na ikonkę, aby pobrać program obsługujący czaty, na których odbywają się zajęcia lekcyjne]

Konfiguracja ICeQ i NPCC
Uwaga! Zmiana od 23.07.2017

RankingKLASA 1

Kasper Crux [0]
Maggie Peregrine [0]
Edger Iluwatar [0]
Michael Spealman [0]
Lisa Malfoy [0]

[Więcej]


KLASA 2

Magda Malfoy [0]
Lisa Mirror [0]
Vivienne Chevallier [0]
Asteria Hunter [0]
Elizabeth Marshall [0]

[Więcej]


KLASA 3

Anastazja Hargreeves [0]
Eurelia Pistachio [0]
Wendy Smith [0]

[Więcej]


[Więcej]

[Plusy i Minusy]
Rozrywka w HP School

Regulamin Quizu
Ranking zwycięzców


Regulamin Galeolotka
Regulamin Punktatora
Regulamin Szczęśliwej Liczby


Regulamin Magii Odznak
Ranking uczniów
Ranking nauczycieli


Regulamin zabawy
Ranking zwycięzców


Regulamin zabawy
Ranking fasolek


Regulamin zabawy


Gra w Ciemno
Magiczny Quiz


Mistrzowie Quizu w Klasyfikacji Generalnej:

-
-
-
-


Regulamin Quizu
Oznaczenia Pytań
Ranking Quizu
Historia Quizów
WEJDŹ NA QUIZ

Najbliższy Quiz:
22.10.2023
Hogwarts ExpressRedaktorzy Naczelni:
Lily Dayne


Sowa do redakcji:
gazetka.hpschool@gmail.com


NAJNOWSZY NUMER:
Numer XXI

INNE:
Gratyfikacje
Zostań redaktorem
Magiczne LoterieWyniki Losowań
Typuj liczby
Pokaż Zgłoszenia
Zasady Galeolotka

Najbliższe Losowanie:
22.10.2023


Wyniki Losowań
Typuj liczby
Pokaż Zgłoszenia
Zasady Punktatora

Najbliższe Losowanie:
22.10.2023

© 2003-2012 HP School. Wszelkie prawa zastrzeżone.